تعریف

کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا در حوزه نوآوری در اقتصاد می‌باشد. دولت این کشور اصرار زیادی بر روی استفاده از علم برای پیشرفت و نوآوری در اقتصاد خود دارد. علاوه بر این سرمایه‌گذاری در کشور آلمان دارای قوانین سفت و محکمی می‌باشد که افراد ثروتمند را ترغیب به سرمایه‌گذاری در این کشور می‌کند. پیش‌بینی شده که این کشور در سال‌های آینده همچنان از بهترین اقتصادهای جهان می‌باشد.

دولت کشور آلمان با انجام اقداماتی مانند اختصاص دادن بودجه مناسب به موسسه‌های تحقیقاتی، حمایت از کارآفرینان و سایر زمینه‌های اقتصادی باعث قوی شدن اقتصاد کشور خود شده است. در اواخر سال 2019 دولت آلمان یک کمیته جدید را برای ایده‌های نوین پیشرفت اقتصادی تشکیل داد. افرادی که علاقه‌مند به ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری هستند دارای موقعیت‌های بالقوه مناسبی در این کشور هستند.

آلمان دارای یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف کننده در اتحادیه اروپا با جمعیتی حدود 82 میلیون نفر دارد. این کشور دومین وارد کننده برتر دنیا و سومین صادر کننده برتر محصولات کشاورزی در سراسر دنیا می‌باشد. بازار کشور آلمان دارای قدرت بین المللی بسیاری نیز می‌باشد. این کشور میزبان چندین رویداد تجاری بزرگ در جهان است که شامل جابه‌جایی مقدار زیادی پول می‌شود. از این رویدادهای بین المللی می‌توان به مدیکا (MEDICA)، هانوفر فیر (The Hannover Fair)، اتومچینکا (Automechanika) و مراسم توریستی ITB اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز

 • پاسپورت معتبر خود و اعضای خانواده
 • ارائه بیزینس پلن قوی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کارآفرینی
 • رزومه تحصیلی فرد متقاضی
 • رزومه کاری فرد متقاضی
 • گواهی امکان اشتغال در آلمان (برای افرادی که دارای بیش از 40 سال سن می‌باشند)

روند کلی

 1. انتخاب نوع شرکت خود
 2. انتخاب نام خاص برای ثبت شرکت
 3. تکمیل درخواست ثبت شرکت
 4. واریز مبلغ لازم برای تاسیس شرکت
 5. ثبت شرکت و دریافت پروانه

انواع شرکت

شرکت‌ها در آلمان به مانند دیگر کشورها به چند دسته تقسیم می‌شوند. این شرکت‌های برای اهداف مختلفی ایجاد شده‌اند تا افراد بتوانند مناسب با منظور خود اقدام به ثبت یک شرکت در این کشور کنند. انواع شرکت‌های قابل ثبت در کشور آلمان به شرح زیر هستند:

شرکت‌هایی با مسئولیت‌های محدود (Gesellschaft mit beschränkter Haftung)
شرکت‌های دارای مسئولیت‌های محدود از محبوب‌ترین و گسترده‌ترین شرکت‌ها در کشور آلمان می‌باشد. برای راه‌ اندازی این نوع شرکت باید حداقل میزان 25 هزار یورو سرمایه در اختیار داشته باشید.

شرکت‌های سهامی (Aktiengesellschaft)
شرکت‌های سهامی یکی دیگر از انواع شرکت‌های موجود در آلمان می‌باشند که ثبت آن‌ها نیازمند سرمایه اولیه 50 هزار یورو می‌باشد. راه اندازی این نوع شرکت در ابتدا نیازمند پنج نفر می‌باشد.

شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت محدود (Kommanditgesellschaft)
شرکت غیر سهامی با مسئولیت‌های محدود حداقل نیازمند به دو شریک برای راه اندازی دارد. یکی از شرکا به عنوان شریک عمومی و دیگری به عنوان شریک محدود شناخته می‌شوند. برای شرکای عمومی شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت محدود بدهی‌ها به دارایی‌های شخصی ایشان گسترش می‌یابد. از طرفی دیگر برای شرکای محدود این نوع شرکت‌ها دارایی‌های به اسم ایشان فقط در شرکت محدود می‌شود.

شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت نامحدود (Offene Handelsgesellschaft)
شرکت‌های غیر سهامی با مسئولیت‌های نامحدود دارای شرکایی هستند که باید با تمام قابلیت در این شرکت مشغول هستند. این نوع شرکت‌ها دارای کالاهای مختلفی می‌باشند که به دولت، تاجران یا شهروندان فروخته می‌شود.

شرکت‌های تجاری به صورت انفرادی
از انواع دیگر شرکت‌های قابل تاسیس در کشور آلمان می‌توان به تاسیس شرکت‌های انفرادی اشاره کرد. این شرکت‌ها نیازمند تنها یک نفر برای تاسیس می‌باشند. به همین دلیل انجام تمام مراحل به صورت انفرادی دشواری‌های زیادی دارد. این نوع شرکت در میان سرمایه‌گذاران خارجی محبوبیت چندانی ندارد.

شعب شرکت‌های خارجی
اگر مالک شرکتی خارج از آلمان هستید و می‌خواهید شرکت خود را در این کشور نیز راه‌اندازی کنید، می‌توانید با احداث یک شعبه در این کشور کسب و کار خود را بین المللی کنید. با وجود احداث شعبه در کشور آلمان، همچنان سود و زیان شرکت به عهده شرکت مادر در خارج از این کشور می‌باشد.

سوالات متداول

بسته به قالب و تکمیل بودن مدارکتون داره ولی بین بازه زمانی 1 ماه تا 3 ماه.
بله معمولا 90% از کشور ها با ثبت شرکت میتوانید اقامت کوتاه مدت یا اصطلاحا موقت را دریافت نمایید.
 1. اسکن پاسپورت سهام داران
 2. ترجمه رسمی شناسنامه چنانچه پاسپورت موجود نباشد.
 3. ترجمه مدارک مورد نیاز مانند ترجمه رسمی از یکی از قبوض دولتی ( قبض آب ،برق، تلفن همراه و یا هر قبض دولتی دیگر)
 4. تایید رسمی این مدارک
 5. پرداخت هزینه های لازم
فهرست مطالب
مشاوره رایگان